menu

Pero Radio

chevron_right

Фолк


Funny Weekend

Pero Radio | 05/11/2020

Викенд радио забава која изобилува со весели балкански и македонски народни постари хитови кои максимално го креваат расположението. Дозволете си малку повеќе забава и наздравете за сите убави нешта. Total Page Visits: 10464 – Today Page Visits: 22


Good Night

Pero Radio | 05/11/2020

Одбрана музика која Ви го зајакнува сонот. Заспијте со пуштено радио. Научно е докажано дека секој кој спие со пуштена тивка музика има помирен и поубав сон. Total Page Visits: 10464 – Today Page Visits: 22


Urban Rhapsody

Pero Radio | 05/11/2020

На почетокот на вечерта ние бираме музика, а Вие уживате. Секоја песна е со цел да Ве воведе во убава и опиштена ноќ. Дозволете си миг на добро расположение и послушајте го нашиот музички избор. Total Page Visits: 10464 – Today Page Visits: 22


Chill Afternoon

Pero Radio | 05/11/2020

Малку одмор после напорен работен ден. Одбрана музика која покрај тоа што расположува исто така и опушта. Слушајте тивко радио и насочете ја мислата кон убавите нешта. Дремнете со нашиот музички избор. Total Page Visits: 10464 – Today Page Visits: 22


Urban Jukebox

Pero Radio | 05/11/2020

Дневна доза на балкански урбан фолк хитови за сите нејзини уживатели. Емисија во која можете да си одберете омилена песна во контекст на тековната и да ја посакате на чатот кој се наоѓа доле десно на оваа веб страна. Посветете песна на личностите во Вашата околина и направете им го […]


Good Morning Folks

Pero Radio | 05/11/2020

Квалитетен избор на балканска урбан фолк музика за повесел почеток на денот. Најновите и постарите проверени хитови кои ќе придонесат за подобро расположение. Секој ден започнат со добра песна е песна самиот по себе. Total Page Visits: 10464 – Today Page Visits: 22Contact:

 

36324 Pero St.,
SoldotnaAK 99669, USA.

Buseness phone: (907)262-1439

Mobile phone: (907)252-7220

Alt phone: (907)394-1203

 

E-mail: peromarinkovski@yahoo.com

 • cover play_circle_filled

  Pero Radio
  Folk Pop

 • cover play_circle_filled

  Pero Radio Folk
  Folk

 • cover play_circle_filled

  Pero Radio Pop
  Pop Music

 • cover play_circle_filled

  Pero Radio Love Songs
  Love Songs

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play